Αειφόρο Σχολείο 2011-2017

ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ 2016-2017: ΠΑΣΧΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (Πληροφορικής, Φυσικός & Ε-ΜΒΑ) και ΣΕΛΕΝΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (Φιλόλογος)

ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ 2011-2016: ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ (Ηλεκτρολόγος ΑΣΕΤΕΜ) & ΠΑΣΧΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (Πληροφορικής, Φυσικός & Ε-ΜΒΑ)

Logo Αειφόρου Σχολείου

Είμαστε κάτι...

Μερικοί δεν μπορούν να το δουν με γυμνό μάτι
είμαστε σαν του διαμαντιού καράτι.
Είμαστε κάτι άνθρωποι που βοηθούν στην οικολογία
Έχουμε σκοπό μη κερδοφόρο
Ζούμε έτσι επειδή στην καρδιά μας υπάρχει μαγεία
Έτσι λέγεται και το σχολείο μας 4ο ΕΠΑ.Λ. Αειφόρο!

του μαθητή του 4ου ΕΠΑ.Λ. Αθήνας Γιόρι Καστράτι Β' τάξη 2013-14.

ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ του 4ου ΕΠΑ.Λ. Αθήνας με το ΣΗΜΑ ΑΕΙΦΟΡΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ 2016-2019

AEIFORUM SHMA 2016 2019 s

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΑΕΙΦΟΡΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ 2015-2016:

• Παρακαλούνται οι Εκπαιδευτικοί, ο Διευθυντής, οι Μαθητές/τριες και οι Εξωτερικοί Συνεργάτες μας να ελέγξουν την ορθότητα των καταχωρήσεων και αν υπάρχει οποιαδήποτε τροποποίηση ή προσθήκη νέων στοιχείων να τα καταχωρήσουν μέχρι 4/6/2016 στις επόμενες φόρμες ">e-Δεικτών" ΚΑΙ να επικοινωνήσουν με την υπεύθυνη για τη δημιουργία φορμών και την ηλεκτρονική καταχώρηση Πάσχου Κωνσταντίνα, pimou67@gmail.com.

• 1η ΑΝΑΤΡΟΦΟΔΟΤΗΣΗ από την Επιτροπή για το ΣΗΜΑ ΑΕΙΦΟΡΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ: Παρακαλούνται οι Συνάδελφοι που επιθυμούν να απαντήσουν σε οποιεσδήποτε διαπιστώσεις που αναφέρονται στο παραπάνω έγγραφο της Επιτροπής:
    1) να αποθηκεύσουν το έγγραφο στον υπολογιστή τους,
    2) να συπληρώσουν τις παρατηρήσεις και απόψεις τους και
    3) να στείλουν το νέο έγγραφο στα emails: mail@4epal-athin.att.sch.gr και pimou67@gmail.com
    Οι παρατηρήσεις των συναδέλφων θα αναρτηθούν συγκεντρωτικά σε νέο έγγραφο στη σχολική ιστοσελίδα.

• Απαντήσεις/ Σημειώσεις του 4ου ΕΠΑ.Λ. Αθήνας στην 1η ανατροφοδότηση της επιτροπής για το Σήμα Αειφόρου Σχολείου (30-6-2016). Οι συνάδελφοι που επιθυμούν να προσθέσουν επιπλέον παρατηρήσεις μπορούν να στείλουν το email τους στο pimou67@gmail.com για να τους αποσταλλεί link με δυνατότητα ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ του εγγράφου.