Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων εγκεκριμένα από τη Δ.Δ.Ε. Α' Αθήνας

2022-2023

• ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ Πρόγραμμα με θέμα: "Βυζαντινά και Σύγχρονα Πρωτογράμματα & Επίτιτλα". Συντονίστρια εκπαιδευτικός: Πυρομάλη Ιωαννίκη ΠΕ89.01.

• ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ Πρόγραμμα με θέμα: "Κινηματογραφική Λέσχη: Θέατρο ή Κινηματογράφος; Ποιος ξέρει;".Συντονίστρια εκπαιδευτικός: Τενεκίδου Ερμιόνη ΠΕ02. Ταινία μικρού μήκους με θεματική ενότητα: "Ο μικρός Πρίγκηπας-Η φιλία σήμερα".

• ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟ Πρόγραμμα με θέμα: "Ηλεκτρική Ενέργεια: Από τη σωστή παραγωγή στη σωστή κατανάλωση". Συντονιστής εκπαιδευτικός: Χριστοδουλάκης Ιωάννης ΠΕ04. Συμμετέχει: Παπαϊωάννου Ιωάννης.

• ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ Πρόγραμμα με θέμα:  "Το παιδί η πόλη και τα μνημεία" του Δήμου Αθηναίων στο οποίο η ομάδα μας συμμετείχε με την κατασκευή graffiti στην αυλή του σχολείου μας,
    image.png